Przejdź do treści

Wystawa Recycling Dogs – Lipno, 18 listopada 2022

Wystawa “Recycling Dogs”

Lipno, kujawsko-pomorskie
piątek, 18 listopada 2022 r., godz. 18:00
Sala Kameralna MCK Lipno, ul. Piłsudskiego 22
Wstęp wolny
gość specjalny: KAMILA KAMIŃSKA
Wystawa dostępna do czwartku, 24.11.2022 r.

 

Po 4 latach Michał Gromada ponownie zawita z nową wystawą do Lipna w woj. kujawsko-pomorskim – miasta, w którym się urodził. Fotograf tym razem zaprezentuje zdjęcia z projektu „Recycling Dogs” realizowanego razem z Fundacją Mikropsy, którego oficjalna premiera odbyła się w pierwszej połowie 2022 roku. Gromada zaprosił aż 50 znanych znanych artystów, twórców i dziennikarzy, którzy zapozowali do zdjęć razem z psami po przejściach. Ilość osób zaangażowanych w projekt uczyniła go jednym z największych tego typu na świecie. Na zdjęciach można zobaczyć m.in. Małgorzatę Rozenek-Majdan, Barbarę Kurdej-Szatan, Julię Kamińską, Katarzynę Sawczuk, Elizę Rycembel, Tomasza Ciachorowskiego, Monikę Dryl, Karolinę Pilarczyk, Annę Głogowską czy Izabellę Krzan. Jedną z modelek jest także znana aktorka, laureatka Złotego Lwa na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Kamila Kamińska, która spotka się osobiście z lipnowską publicznością. Co ciekawe, jedną z projektantek odzieży upcycling, którą noszą gwiazdy na fotografiach, jest urodzona i mieszkająca w Lipnie Magda Starczewska.

Lipnowski wernisaż „Recycling Dogs” z udziałem Kamili Kamińskiej i autora Michała Gromady odbędzie się w piątek, 18 listopada 2022 roku o godz. 18:00 w Sali Kameralnej Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie. Wstęp wolny.
Podczas wydarzenia będzie można nabyć specjalny album fotograficzny z aż 100 fotografiami, wydany przez cenione wydawnictwo Szelest, z którego dochód w 100% jest przeznaczony na opiekę, ratunek i leczenie czworonożnych podopiecznych Fundacji Mikropsy. W Lipnie wystawę będzie można oglądać przez kilka dni.

 

Kamila Kamińska to lubiana i ceniona aktorka, absolwentka Łódzkiej Filmówki, znana polskiej publiczności m.in. z seriali „Zakochani po uszy” czy „Barwy szczęścia”, a także z filmów „Listy do M. 3”, „Pół wieku poezji później”, „Miłość i miłosierdzie”. Jej pamiętna kreacja w głośnym filmie „Najlepszy” w reż. Łukasza Palkowskiego została narodzona Złotym Lwem podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2017 roku. Kamila Kamińska współpracowała z takimi teatrami, jak ROMA czy Imka. Obecnie można ją zobaczyć na deskach m.in. warszawskiego teatru Capitol.