Przejdź do treści

Piosenka “Wiosenny deszcz” z tekstem Michała Gromady

4 października 2022 roku miała miejsce premiera piosenki w wykonaniu Dagmary Bryzek pt. “Wiosenny deszcz”, do której tekst napisał Michał Gromada, a muzykę skomponował Marcin Nierubiec. Utwór jest dostępny m.in. na YouTube i Spotify.

Za produkcję muzyczną i mastering odpowiada Marcin Świderski, grający również w utworze na saksofonie. Na gitarze gra Janek Pentz, a teledysk zrealizował Martin Petrus.
Poniżej można posłuchać piosenki oraz zobaczyć wideoklip.

Piosenka “Wiosenny deszcz” – słowa Michał Gromada, muzyka Marcin Nierubiec, wykonanie Dagmara Bryzek 

Dagmara Bryzek to aktorka, wokalistka, tancerka i modelka. Znana szerokiej publiczności m.in. z serialu “Korona Królów”, gdzie wcieliła się w postać królowej Jadwigi. Swoje zdolności wokalne regularnie prezentuje w programie “Jaka to melodia?” oraz podczas wielu przedsięwzięć muzycznych. “Wiosenny deszcz” to pierwsza piosenka w jej repertuarze, która powstała specjalnie dla niej.

Marcin Nierubiec to uznany muzyk i kompozytor, autor wielu polskich przebojów. Napisał piosenki dla takich wykonawców jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Urszula, Izabela Trojanowska, Jerzy Połomski, Irena Jarocka, Bohdan Łazuka, Doda, Michał Bajor, Maciej Maleńczuk, Marek Piekarczyk czy Krzysztof Kiljański. Jego utwór “Legenda” w wykonaniu Marcina Mrozińskiego reprezentował Polskę na 55. Konkursie Piosenki Eurowizji w Oslo w 2010 roku. Jego utwory wygrały wiele prestiżowych konkursów m.in. Debiuty na 58. KFPP w Opolu. Oprócz komponowania piosenek zajmuje się także większymi przedsięwzięciami muzycznymi.