Przejdź do treści

Album “Recycling Dogs” już jest!

6 czerwca 2022 roku w FHouse Warsaw miała miejsce premiera nowego albumu i wystawy Michała Gromady „Recycling Dogs”. Projekt został zrealizowany we współpracy z Fundacją Mikropsy. Album został wydany przez Wydawnictwo Szelest.

Cały dochód ze sprzedaży albumu Recycling Dogs jest przeznaczony na opiekę, ratowanie i leczenie psów!

„Recycling Dogs” to album autorstwa Michała Gromady, z której cały dochód przeznaczony jest dla psów – podopiecznych Fundacji Mikropsy. Zdjęcia przedstawiają znanych artystów i dziennikarzy wraz z ich czworonożnymi przyjaciółmi. Przyjaciółmi z metaforycznego second-handu… z „recyklingu”. Są to psy, które kiedyś zostały porzucone lub skrzywdzone, a potem otrzymały drugie, dużo piękniejsze życie.

Ta historia zaczęła się w grudniu 2021 roku, kiedy Fundacja Mikropsy zaapelowała o pomoc. Fotograf Michał Gromada postanowił odpowiedzieć na tę prośbę proponując wykonanie projektu, który wsparłby działania fundacji na rzecz psów. Do inicjatywy szybko dołączył świetny zespół wizażystów i projektantów mody upcycling. Początkowo w roli modelek i modeli miało pojawić się na kilkanaście znanych osób. Finalnie oddajemy w Państwa ręce album ze zdjęciami prawie 50 modelek i modeli, co uczyniło ten projekt jednym z największych tego typu na świecie.

Towarzysząca projektowi kampania społeczna rozpocznie się we wrześniu 2022 roku.

 

Przeczytaj więcej lub kup album